Haber Detayı
01 Nisan 2019 - Pazartesi 00:19 Bu haber 10135 kez okundu
 
Burdur İlçeleri belediye başkanlığını kesin olmayan sonuçlar.
Yeşilova - Müntaz Şenel CHP ,Kemer - İsmail Özay Ak Parti , Altınyayla Ahmet Serttaş Ak Parti, Çavdır - Süleyman Kayacan - MHP, Çeltikçi - Recep Aydın - MHP, Karamanlı - Fatih Selimoğlu - AK Parti
GÜNDEM -SİYASET Haberi


Burdur'un Yeşilova ilçesinde belediye başkanlığını CHP adayı Mümtaz Şenel kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Mümtaz Şenel bin 867, AK Parti adayı İsmail Kavla bin 620 oy aldı. İlk ve ortaokulu Yeşilova'da tamamlayan Şenel, öğretmen okulunu Akşehir'de bitirdi. Şenel, Gazi Üniversitesi Eğitim Yöneticiliği ve Deneticiliği Lisans mezunudur.

Burdur'un Kemer ilçesinde belediye başkanlığını AK Parti adayı İsmail Özay kazandı.Kesin olmayan sonuçlara göre, İsmail Özay 775, Saadet Partisi adayı Musa Kırlı 234, MHP adayı Süleyman Yavuz 40 oy aldı. İlk ve ortaokulu Kemer İlköğretim Okulunda tamamlayan Özay, Burdur Cumhuriyet Lisesini bitirdi.1995 yılında Kemer Belediyesinde mevsimlik işçi olarak işe başlayan Özay, 1997 yılında belediyenin memurluk sınavını kazandı. Halen açıköğretim fakültesi işletme bölümünde okuyan Özay, evli ve 2 çocuk babası.

Burdur'un Altınyayla ilçesinde belediye başkanlığını AK Parti adayı Ahmet Serttaş kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Ahmet Serttaş bin 415, İYİ Parti adayı Recep Ergan 712, MHP adayı Ali Karayel 17 oy aldı. Ahmet Serttaş, 2001 yılında Ak Parti kurucu ilçe başkanı olarak görev yaptı. 30 mart 2014 yerel seçimlerinde AK Parti'den Altınyayla Belediye Başkanı seçildi. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Burdur'un Çavdır ilçesinde belediye başkanlığını MHP adayı Süleyman Kayacan kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Süleyman Kayacan bin 271, AK Parti adayı Mustafa Uysal 971, İYİ Parti adayı İsmail Kuzucu 737 oy aldı. Orta ve lise eğitimini Burdur Cumhuriyet Lisesinde tamamlayan Kayacan, Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümünden 2002 yılında mezun oldu. 10 yıl tıbbi mümessil olarak Burdur'da çalışan Kayacan, 2015 yılında ticarete atıldı. Kayacan, evli ve iki çocuk babası.

Burdur'un Çeltikçi ilçesinde belediye başkanlığını MHP adayı Recep Aydın kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Recep Aydın 826, AK Parti adayı Rıza Yanar 371, CHP adayı Ahmet Bozdağ 91 oy aldı. İlk ve orta öğrenimini Çeltikçi'de tamamlayan Aydın, Bucak Endüstri Meslek Lisesini bitirdi. Aydın, 1998 yılında Çeltikçi Belediyesinde Fen İşleri Müdürü olarak görev yapmaya başladı. 2010 yılında belediyedeki görevinden istifa eden Aydın, 2014 Yerel Seçimlerinde Çeltikçi Belediye Başkanı seçildi. Evli ve 3 çocuk babası olan Aydın, İngilizce bilmektedir.

Burdur'un Karamanlı ilçesinde belediye başkanlığını AK Parti adayı Fatih Selimoğlu kazandı. Kesin olmayan sonuçlara göre, Fatih Selimoğlu bin 961, CHP adayı Turgut Yasa 902, MHP adayı Filiz Şener Türkoğlu 263 oy aldı. İlk, orta ve lise öğrenimini Karamanlı'da, üniversite eğitimini ise Diyarbakır Dicle Üniversitesi, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü'nü tamamladı. 1998 yılında üniversiteden mezun olup, aynı yıl Karamanlı Meslek Lisesi'nde öğretmenliğe başladı. 2001 yılında aynı okulda Müdür Yardımcılığı, 2004 yılında Karamanlı Lisesi'nde Müdürlük yaptı. 2010 yılında Karamanlı Hakan Sevim Anadolu Öğretmen Lisesi kurucu ve asil Müdürlüğü görevini üstlendi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Karamanlı Belediye Başkanlığı için görevinden istifa ederek AK Parti'den aday olup seçimi kazanan Fatih Selimoğlu, 2014 Mart ayından bu yana başkanlık görevini yürütmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 
 
 
Kaynak: (GBG) - Göller Bölgesi Gazetesi Editör: MUZAFFER ÖZBEK
 
Etiketler: Burdur, İlçeleri, belediye, başkanlığını, kesin, olmayan, sonuçlar.,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5
Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.
Haber Yazılımı