Haber Detayı
26 Ekim 2019 - Cumartesi 12:17 Bu haber 13906 kez okundu
 
ANTALYA’DA "5.TURİZMTEKNOLOJİLERİ GÜNLERİ'
"5.Turizm Teknolojileri Günleri' Türkiye Bilişim Derneği öncülüğü ve Kervansaray Lara Otel ev sahipliğinde Antalya'da gerçekleştirildi. İki günlük programda özellikle Turizm Sektörü başta olmak üzere teknolojik gelişmeler katılımcılara aktarılırken, teknoloji firmaları , Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi kurdukları stantlarda katılımcılar ile birebir görüşme fırsatı buldular.
BİLİM -EKONOMİ Haberi


Türkiye Bilişim Derneği Antalya Şube Başkanı Ersen Gençaslan ''1971 yılında kurulan Türkiye Bilişim Derneği’nin 2009 yılında faaliyete geçirdik. Antalya Şubesi olarak, 5.defa düzenlediğimiz Turizm Teknolojileri Gününde 35 sponsor firma ve 550’yi aşkın katılımcı ile biraya geldik. Geçen senelerde olduğu gibi buluşmalarımıza her yıl giderek artan bir talep bulunmaktadır. Türkiye’nin hatta dünyanın, Turizm destinasyonlarından biri olan Antalya’da turizmle ilgili özellikle bilişim teknolojileri çözümlerini bir arada görüşme fırsatı buluyoruz” dedi

Antalya Teknokent Genel Müdürü İbrahim Yavuz '' Türkiye Bilişim Derneği ile iyi bir işbirliği içerisinde bulunuyoruz.Akdeniz Üniversitesi Antalya Teknokent olarak şu bilgileri vermek istiyorum. Antalya Teknokent, Bin 100 personelin çalıştığı, bunların 800 tanesinin ARGE personeli olduğu ve yüzdesel olarak baktığımızda da yüzde 60’nın Bilişim ve yazılım sektöründe çalıştığı şirketler olduğunu düşündüğümüzde bu yüzde 60’ınında yüzde 50’sinin Travel Teknolojilerinde çalıştığını düşündüğümüzde Türkiye’nin en büyük turizm teknolojilerinin kümelendiği bir yerdir”dedi.

Genel Başkan Rahmi Aktepe ''Antalya Bölgesinde turizm yazılımcılarının önemli başarılar elde ettik, bu başarılarda yazılımcıların yüzde 80 kullanım alanı bulduk. Türkiye Bilişim Derneği olarak turizme büyük önem veriyoruz. İthalat ve ihracatın arasındaki açığın kapatılmasında turizmin büyük önem taşıdığına inanıyoruz. Bu teknolojileri geliştirip ülke olarak ön plana çıkmak zorundayız. Turizmde önemli bir rekabet söz konusu. Türkiye bunu başarıyor ama istenilen bir seviyede mi değil? Sadece yatak kapasitesi ve doğal güzellikleri ile olmuyor. Dünyada bir algı olayı var. Bu algının ortadan kaldırılması için sosyal medya ve internetin önemli bir rolü var. Biz bunun turizm alanında ciddi anlamda kullanmak zorundayız: Rekabette ön plana çıkmak istiyoruz” dedi

Kaynak: (GBG) - Göller Bölgesi Gazetesi Editör: Hasan DEMİRKAN
 
Etiketler: ANTALYA’DA, "5.TURİZMTEKNOLOJİLERİ, GÜNLERİ',
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5
Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.
Haber Yazılımı